Cestování a focení mobilem s Hankou B.

Napadlo mě, že na svém blogu dám prostor i jiným nadšencům do focení a jedním z nich je moje kamarádka z mládí Hanka Boušková. Všimla jsem si, že stejně tak, jako já, když někam jede, víc fotí, než jí. 😀 A opravdu se moc ráda kochám jejími fotografiemi, protože vím, že se za nimi vždy skrývá nějaká cesta, nebo řekněme tří až čtyř hodinový výstup. Hanča chodí právě na místa, kam nechodí hromadně ostatní. Vždycky si najde svůj úhel pohledu a to se mi na ní moc líbí. Tak jsem ji trošku vyzpovídala i pro vás.

 

Hani, co Tě přivedlo k focení?

Asi to byla náhoda.  Začala jsem více cestovat a objevovat opravdu krásná místa jak v zahraničí, tak i u nás. Samozřejmě všechna místa si ráda vyfotím a přijde mi škoda se nepochlubit i ostatním. No a postupem času jsem si říkala, že to není vůbec špatný, a začala jsem se na tu fotku více zaměřovat. A teď už si vlastně vybírám cíleně místa, o kterých vím, že jsou zajímává a mohla by tam vzniknout hezká fotka. 🙂

 

Hani, vím, že fotíš spíše mobilem, že? Přesto jsou Tvé fotky krásné, neuvažovala jsi o nějakém profi foťáčku?

Já se pořád považuji za amatéra, takže jsem si oblíbila na focení mobil, který se zaměřuje na kvalitní fotografii od značky Huawei. Momentálně mám Huawei P30 a je vážně neskutečné, kam až se foťáky v mobilu posunuly. Některé fotky jsou už tak kvalitně vyfocené, že stačí jen minimálně upravit a výsledek je perfektní. A ano, pomalu spěji k tomu, že přejdu i na fotoaparát. Protože bych chtěla dělat mnohem lepší fotky. Foťák v mobilu je fajn, ale i tak prostě některé momenty mi zachytí foťák trochu jinak, takže určitě se na to chystám.

 

Jaké programy používáš pro úpravu fotek?

Dlouhou dobu jsem používala Snapseed, líbily se mi ty ostré, výrazné barvy, jak vynikne nebe apod. Zpětně když se na ty fotky dívám, tak je to vážně hrůza a je to strašně poznat, že je to umělé. Ale tak každý se nějak postupně vyvíjí. Takže jsem plynule přešla na Lightroom kam jsem si stáhla presety od mé oblíbené influencerky @pilotmadeline, od které se mi vždy fotky velmi líbily.

Né na každou fotku sedí jeden preset (vážně nevím, jak to ty holky můžou mít na Instagramu tak hezky sladěné), takže různě pasuji na každou fotku co bude sedět nejvíce. Ale primárně opakuji 2-3 filtry. Někdy si fotky ještě následně upravuji tak, že přidám barevnost, stíny nebo nechám prostě jen tak.

 

Kde jsi se Ty sama inspirovala k focení?

Neustále se učím a baví mě se v tomto směru vzdělávat. Samozřejmě hodně inspirace mi dalo i několik focení s Tebou, kdy vím, že si musím dát pozor i na rušivé věci okolo, hlavně když fotím někoho. Snažím se i samovzdělávat na různých webinářích online.

 

A kde můžeme najít tvoje fotky?

Zatím vnímám focení prostě jako odreagování a koníček, který mi dělá radost a zachycuje moje vzpomínky, takže všechny zajímavé fotky jsou na mém Instagramu @hanny_bee1.

Určitě pokud někoho budou zajímat i mé tipy na výlety, tak budu ráda, když se u mě na profilu zastavíte.

Hani, moc děkuji a přeju Ti hodně inspirace při hledání dalších zajímavých míst k focení i kochání se. Děkuji za rozhovor.

Rádo se stalo, Dani, děkuji! 🙂

 

Jsem autorka eBooku Focení srdcem. https://danaleitner.cz/prodejni-stranka-ebooku-foceni-srdcem/ Miluji focení jedinečných momentů po narození a předávám mé znalosti začínajícím fotografům formou workshopů. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.