Vizážistka Lucka a náš rozhovor nejen o líčení

Dnes bych vám chtěla napsat pár řádků k tomu, proč je dobré mít u focení vizážistku a rovnou vám chci představit Lucku Uxovou, se kterou spolupracuji nejčastěji.

S Luckou se známe už mnoho let, ještě, když jsme byly teenagerky. Lucka a její osobnost je úžasná a primárně spolupracuji hlavně s ní. Myslím si proto, že byste ji měli poznat i vy! Proto jsem jí tu položila pár otázek, které si myslím, že by vás mohly zajímat a zároveň byste Lucku mohli trochu víc poznat.

Luci, jaká byla Tvoje cesta k práci vizážistky, kterou miluješ a také děláš srdcem?

Dani, cesta vizážistky pro mě byla jasnou volbou, kdy jsem čekala svého druhého syna a pomalu se schylovalo k ukončení mé modelingové kariéry. Tehdy jsem si řekla, že nechci opustit svět záře reflektorů a že se chci věnovat líčení a být tak stále v kolektivu svých známých.

Co Tě přivedlo k tomu, že jsi se rozhodla líčit, co já obdivuji – umíš i česat a také děláš styling.

Jak jsem již zmínila, byl to právě modeling, kdy jsem si sama na sobě měla tu možnost být zkrášlována vyzkoušet a věděla jsem, že jednou to bude i můj směr cesty, kterou dál půjdu. Ano, vizážistka by v dnešní době měla opravdu zvládnout i česat. Setkávám se z 90ti procent s pracovními nabídkami, kde jsou po mě požadovány i vlasy. Styling oblečení , kdy například na reklamách připravím a přívezu jednotlivé outfity, které musí zapadat do konceptu a sedět všem na míru mám k dispozici také. Držím se vždy nejnovějších trendů.

 

 

Jak vybíráš produkty, se kterými pracuješ? Máš nějakou oblíbenou značku?

Já a produkty? To by Vám asi nejlíp povyprávěl můj manžel . :-))  Mám toho všude doma plno. Miluji nové produkty na líčení a ráda je testuji. Ale mám i své oblíbence u kterých už roky zůstávám.

Jak jsi se naučila zacházet s vlasy? Absolvovala jsi nějaké výukové kurzy? 

Ano, absolvuji kurzy stále, protože role vizážistky je nikdy nekončící proces učení. Trendy se stále mění, rozvíjí a stejně k tomu přistupuji i já.

Děláš Ty sama výukové kurzy, nebo plánuješ udělat nějaké školení?

Tuhle otázku poslední dobou dostávám velmi často. Ano, prozatím dělám kurzy osobního líčení a vlasového stylingu, ale mám v plánu zorganizovat i kurz skupinový.

 

 

Co bys řekla, že nejlépe podtrhuje krásu ženy?

Její osobnost.

Jaká byla Tvoje nejzajímavější práce?

Každá práce je pro mě zajímavá, když vidím, jak se mi před očima ženy mění. Asi nejpříjemnější vzpomínky mám na svatbu Adélky Gondíkové, nebo na setkání s Karlem Gottem v O2 Aréně při jeho koncertu, na který jsem ho upravovala.

Vím, že jsi líčila i další známé osobnosti, prozradíš nám, které?

Ivanu Chýlkovou, Agátu Hanychovou, Hanku Mašlíkovou, Evu Perkasovou, Lucii Výbornou, Lucii Zedníčkovou, Sabinu Laurinovou, Gabrielu Partyšovou, Evu Burešovou, Nikol Švantnerovou, Danu Morávkovou. Ale také pánský make-up je potřeba a to jsem připravovala například Karla Gotta, Jaromíra Jágra, Jiřího Lábuse, Jiřího Mádla, Václava Noida Bártu a další.

 

 

 

Spolupracujeme spolu už dlouho Luci, jak bys zhodnotila mne, jako fotografku? Přeci jen mne znáš už dlouhou dobu, zajímalo by mě, jak mě vnímáš ve vztahu k mé práci fotografky a jak ke vztahu ke klientům? 

Profesionální, pečlivá a hlavně lidská. Dokážeš vždy vykouzlit ty nejkrásnější fotografie a máš moc milý přístup ke klientům. Navíc s miminkami si umíš skvěle poradit během focení. Moc ráda s tebou spolupracuji!

A jak bys mě popsala jednoduše – jako kamarádku?

Nejlepší kamarádka a to mluví za vše 🙂

🙂 Děkuji!

Co dál by jsi chtěla ve své profesi vyzkoušet?

Chci ve své profesi dál růst a učit se novým věcem. Mým snem je mýt svoji vlastní značku.

 

 

Co by jsi doporučila ženám v péči o sebe?

Hlavní je mít se rády takové jaké jsme.

V péči o pleť hlavně nezapomínejte na odličování a hydratujte. Ona vám to vrátí.

Máš nějaký tip na elixír mládí? (haha)

Tipů mám mnoho:-))) V dnešní době je nespočet  přípravků a procedur, jak vypadat stále mladé. Můj tip je HYDRATACE a já ještě moc rádá používám žehličku na obličej od LR Cosmetics.

 

 

Proč bys doporučila, že je lepší si vizážistku k focení přiobjednat? (pozn. některé maminky se třeba líčit nechtějí nechat, z obav, že třeba budou příliš „zmalované“)

Protože i když si většina klientek myslí, že se zvládne hezky nalíčit,  což určitě nepopírám, tak nemají zkušenosti s fotomakeupem, který je od klasického líčení jiný.  Navíc správná vizážistka zná práci svého fotografa se světlem a podle toho také zvolí intenzitu líčení. (pozn. denní, versus zábleskové světlo).

Luci, co děláš ráda ve svém volném čase?  

Miluji sport a svoji rodinu. Což mi zabere hodně času. Věnuji se take instagramu, kde jako influencerka testuji kosmetické produkty, radím ženám s oblékáním, vařením a dalším.

Děkuji Luci za odpovědi a přeju Ti, ať se Ti daří ve Tvé profesi i v soukromém životě, jako doposud!

 

Jsem autorka eBooku Focení srdcem. https://danaleitner.cz/prodejni-stranka-ebooku-foceni-srdcem/ Miluji focení jedinečných momentů po narození a předávám mé znalosti začínajícím fotografům formou workshopů. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.